دریچه چوبی ام‌دی‌اف (MDF) 

به‌طور‌کلی به دلیل ظاهر زیبا و لوکس دریچه‌های چوب و استقبال زیاد مردم، این محصول با انواع مختلف و طرح‌های متنوع توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شود و کارفرمایان و طراحان دکور از آنها در ساختمان‌ها استفاده می‌کنند.

نکته قابل‌توجه این است که برای تولید دریچه‌های چوبی از صنعت CNC  استفاده می‌شود لذا طراحان و تولیدکنندگان، در ساخت این دریچه های چوبی و ام دی اف، ظرافت و دقت بالایی  به‌کار می‌برند.


انواع دریچه چوبی  ام‌دی‌اف MDF

دریچه‌های چوبی به دلیل ظاهر زیبا و چشم‌نواز، در مکان‌های مسکونی و شرکت‌ها از محبوبیت بالایی در میان مردم و سازندگان ساختمان‌ها برخورداند. امروزه در صنعت دکوراسیون و مد، دریچه‌های چوبی از جایگاه خوبی برخوردارند و مورد توجه طراحان دکور قرار گرفته‌اند. انواع دریچه‌های چوبی به شرح زیر است.1- دریچه روشنایی چوبی ام‌دی‌اف MDF

یکی از مدل‌های دریچه‌های چوبی ام دی اف، دریچه روشنایی چوبی است که از ظاهر لوکس و مدرنی برخوردار است. این دریچه درسیستم روشنایی سرویس‌های بهداشتی سقف لابی‌ها، حمام و ... استفاده می‌شود. معمولا در این مدل از دریچه‌های چوبی، از نقش و نگار نیز استفاده می‌شود که ظرافت بالایی برخوردار است. 2- دریچه بازدید فن کویل  ام‌دی‌اف MDF

یکی از پرکاربردترین دریچه چوبی ام‌دی‌اف در میان عموم، دریچه بازدید فن کویل در سقف  است که در مدل‌ها و اشکال متنوع و ظریف تولید می‌شود. حاشیه‌ی دریچه بازدید فن کویل شامل یک قاب از جنس ام‌دی‌اف می‌باشد که به فرمی چشم‌نواز و زیبا ابزارکاری شده است. 

قسمت داخلی دریچه بازدید فن کویل با ساختار شکیل با دستگاه سی ان سی، ابزارکاری و قالب‌دهی می‌شود. نکته قابل توجه این مدل از دریچه درب آنهاست که به صورت وزنه‌ای قابل باز و بسته شدن می‌باشد.3- دریچه چوبی گرد ام‌دی‌اف MDF

دریچه چوبی گرد، مدل دیگه دریچه چوبی ام‌دی‌اف است که به منظور هوا رسانی به فضای اطراف استفاده می شود. انشعابات گرد در دهانه ی خروجی دریچه چوبی گرد ام دی اف، نصب می شود. در این نوع دریچه چوبی، خطوطی به صورت شیارهای موازی طراحی شده که هوای داخل کانال را به محیط اتاق وارد می کند. 


4- دریچه پادری ام‌دی‌اف MDF

دریچه پادری ام‌دی‌اف MDF، از دو قاب مجزا تشکیل شده که در دو طرف حفره که در قسمت تحتانی درب دریچه تعبیه شده، نصب می‌شوند. این نوع دریچه چوبی، با انواع رنگ‌ها و طراح‌های متناسب با دکوراسیون و مدل محیط طراحی و ساخته می‌شود.


5- دریچه بازدید چوبی ام‌دی‌اف MDF

از این نوع دریچه با نام دریچه بازدید چوبی ام‌دی‌اف MDF، به عنوان دریچه‌های بازدید تاسیسات دیواری مربوط به کلکتورها، شیرآلات و جعبه‌های فیوز برق و … نیز مصرف کرد. از این نوع از دریچه چوبی، برای دکوراسیون مکان‌های تجاری و مسکونی استفاده می‌شود.

در قسمت مرکزی دریچه بازدید چوبی ام‌دی‌اف MDF، دارای قابی در اطراف و درب بازشو می‌باشد.


 


6- دریچه چوبی خطی ام‌دی‌اف MDF

نوع دیگر دریچه چوبی ام‌دی‌اف MDF ، دریچه چوبی خطی است که معمولا در صنعت تهویه مطبوع به کار گرفته می‌شود و هوا را به داخل فضای داخلی تزریق می‌کند. در مدل دریچه چوبی خطی ام‌دی‌اف MDF ، به دو صورت دو زاویه‌ی مستقیم‌زن و پایین‌زن، هوا را به محیط تزریق می‌کند.