در این بخش قصد داریم تا شما را با برخی از کاربردهای ورق گالوانیزه آشنا کنیم. همانطور که اشاره کردیم ویژگی‌های این محصول باعث شده تا از آن در صنایع گوناگونی بهره گرفته شود.
اولین کاربرد ورق گالوانیزه مربوط به صنايع كمد سازي و کابینت سازی مي باشد. این ورق‌ها به خصوص برای ساخت کابینت آشپزخانه‌ و كدهاي اداري که به طور مداوم با آب و رطوبت در ارتباط هستند، مناسب می‌باشند. کاربرد دیگر ورق‌های گالوانیزه در زمینه ساخت کانال‌های تهویه هواست.
در ساخت مخازن تانکرها نیز به ورق‌های گالوانیزه نیاز خواهد بود. مورد بعدی که به آن می‌پردازیم مربوط به تجهیزات آشپزخانه است. علاوه بر کابینت‌ها، بسیاری از ابزارآلات موجود در آشپزخانه مانند یخچال یا ماشین لباس‌شویی از ورق‌های گالوانیزه ساخته شده‌اند. یکی دیگر از کاربردهای ورق گالوانیزه مربوط به ساخت تابلوهای برق است.
لازم به ذکر است که از ورق‌های گالوانیزه برای ساخت انواع محصولات صنعتی مانند لوله یا پروفیل استفاده می‌شود که هرکدام از آن‌ها نیز در صنایعی مانند ساختمان سازی کاربرد دارند. این لوله‌ها برای ساخت لوله بخاری یا لوله آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین برای ساخت سقف سوله‌ها و سالن‌های بزرگ از ورق‌های گالوانیزه استفاده خواهد شد.
ورق گالوانیزه در ساخت صنایع و تجهیزات کشاورزی مانند سمپاش یا سیلوهای غلات نیز کاربرد دارد.
تعدد کاربرد ورق‌های گالوانیزه در خودرو سازی باور نکردنی است. از این ورق‌ها برای ساخت بدنه خودروها، کفه کابین، مخازن سوخت، فیلتر هوا و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.
ورق‌های گالوانیزه در ساختمان سازی نیز کاربرد دارند. از آن‌ها برای ساخت نرده‌ها، سقف‌های کاذب، درهای کرکره‌ای، پارتیشن‌ها و ... بهره گرفته می‌شود.  
کاربرد دیگر ورق‌های گالوانیزه در ساخت بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی موجود در سطح شهر است. از آنجایی که احتمال بارش برف و باران روی بیلبوردها وجود دارد باید از محصولات ضدآب در ساخت آن‌ها استفاده شود.
استفاده از ورق‌های گالوانیزه در زمین‌های بازی و وسایل بازی کودکان نیز رایج است. به عنوان مثال برای ساخت قفسه دوچرخه یا چرخ‌های فلزی موجود در وسایل بازی از ورق‌های گالوانیزه بهره گرفته می‌شود. 


كانال اسپيرال چگونه توليد مي شود؟

كانال هاي اسپيرال با استفاده از نوارهاي فلزي كه به عرض 137 ميليمتر بريده مي شود كه به صورت مارپيچ توسط دستگاه رولفرمينگ به صورت درز ساده به متصل مي شوند.با اين روش توليد مي شود لوله هايي با طول هاي دلخواه توليد كرد.
مجموعه سپهرتهويه مي تواند كانال  هاي اسپيرال با دستگاه هاي پيشرفته را با كيفيت استثنايي و قيمت كاملا رقابتي توليد نمايد.
09100900610
مهندس شعباني