اگر به فکر اجرای کانال‌های اسپیرال گالوانیزه‌ی هوا در منزل مسکونی و یا مغازه و یا فروشگاه خود هستید، حتما قبل از آن با مزایا و معایب آن آشنا شوید.
قبل از اینکه کانال‌های اسپیرال گالوانیزه‌ی هوا را انتخاب کنید، برخی از مزایا و معایب آنها را ذکر می‌کنیم.

مزایا استفاده از کانال‌های اسپیرال گالوانیزه‌ی هوا در منزل مسکونی


از آنجا که کانال‌های اسپیرال هوای مسکونی و صنعتی با طراحی بدون درز هستند، از نشت هوای سرد و یا گرم جلوگیری ‌کنند. که این امر سبب کیفیت هوا برای بهبود راندمان انرژی در خانه شما و کاهش آلودگی صوتی می‌شود. نویز‌پذیری یک مشکل شایع در کانال‌های انتقال هوا به دلیل ارتعاشات ناشی از هوای عبوری از سیستم کانال‌کشی هست. از آنجا که سطح کانال‌های اسپیرال هوا، خمیده است، به طور ذاتی باعث کاهش سر و صدا  می‌شود. در سیستم‌های کانال‌کشی سنتی و چهارگوش متوسط شما بین 20 تا 30 درصد هوای سرد و یا گرم تولید شده توسط سیستم تهویه مطبوع، به دلیل اتصالات ضعیف، نشت و سایر سوراخ‌هایی که در سیستم کانال کشی وجود دارد از بین می‌رود.
کانال‌های اسپیرال گالوانیزه‌ی هوا از نظر ظاهری بسیار زیبا هستند.و به دلیل درزهای مارپیچ پرس شده‌ای که دارند میزان نشتی بسیار پایینی دارند. 

معایب

در مورد استفاده از کانال‌های اسپیرال گالوانیزه‌ی هوا، مضرات بسیار کمی وجود دارد. ممکن است گاهی اوقات کانال‌های اسپیرال گالوانیزه‌ی هوا نسبت به کانال‌های چهارگوش بیشتری داشته باشد.
کانال‌های اسپیرال گالوانیزهی هوا نسبت به کانال‌های چهارگوش نیاز به تخصص بیشتری برای ساخت می‌باشد.