- اتصال کوپلینگ یا طوقه

اولین و ساده‌ترین روش نصب کانال‌های اسپیرال گالوانیزه، استفاده از کوپلینگ و یا طوقه یا رابط هست. برای استفاده از این  روش کانال‌های اسپیرال را به صورت مادگی باید در نظر گرفت. و از کوپلینگ یا طوقه‌ها با کمی تلرانس منفی یا خلاصی می‌تواند به عنوان نری استفاده کرد. که بعد از قرار دادن کوپلینگ یا طوقه یا همان رابط، داخل کانال اسپیرال، از بیرون توسط پیچ سرمته واشردار به کانال اسپیرال گالوانیزه متصل می‌گردد.

شرکت سپهرتهویه جهت رفاه حال مشتریان عزیز ، کوپلینگ و طوقه‌های مورد استفاده جهت نصب سر به سر کانال‌های اسپیرال گالوانیزه به هم دیگر ، اقدام به تولید در دو مدل ساده و گسگت‌دار نموده است. که در کوپلینگ‌های گسگت‌دار نشتی هوا به شدت کاهش پیدا می‌کند.

اگر  در نصب کانال‌های اسپیرال گالوانیزه به‌هم‌دیگر از کوپلینگ ساده استفاده گردد، نیاز است جهت جلوگیری از نشتی هوا ، بعد از اتمام کار ، درز بین اتصال‌ها با نوارچسب آلومینیومی پوشانده شود. البته در مورد کوپلینگ‌های گسکت‌دار نیاز نمی‌باشد.

از این سیستم ترجیحا تا قطرهای 60 سانتی‌متر و در ارتفاع‌های پایین و فقط مخصوص کانال‌های انتقال هوا می‌باشد. و هرگز نباید برای سیستم‌های کانال‌کشی که برای انتقال مواد استفاده می‎‌شوند، به کار برد.


کوپلینگ ساده نصب کانال های اسپیرال گالوانیزه


کوپلینگ گسگت دار نصب کانال های اسپیرال گالوانیزه-  فلنج گرد و فلنج کانال‌های اسپیرال و گرد گالوانیزه

این  روش نصب نسبت به استفاده از طوقه یا کوپلینگ نیازمند هزینه‌های بالاتری هست. در نتیجه استحکام بالاتری به سیستم کانال‌کشی می‌دهد. از فلنج‌های گرد برای اتصال کانال با قطرهای بالاتر، برای مکان‌هایی که نصب کانال اسپیرال در ارتفاع می‌باشد، برای سیستم‌های کانال‌کشی که نیاز به صافی سطح داخلی می‌باشد و نباید  از اتصالاتی مثل طوقه که محل تجمع می‌شود استفاده کرد.

فلنج‌های گرد با  قطرهای 10تا25 سانتی‌متر از ورق‌های 2 تا 3میلیم‌تر که توسط دستگاه  CNC پلاسما بریده می‌شود ساخته می‌شود. و برای قطرهای بالاتر از تسمه‌های فولادی یا نبشی فابریک فولادی 3تا4 سانتی‌متر استفاده می‌گردد.
شرکت فنی مهندسی سپهرتهویه دارای توانایی تولید کانال‌های اسپیرال گالوانیزه با بالاترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت می‌باشد. از کارفرمایان محترم جهت بازدید از کارخانه و نحوه‌ی تولید کانال‌های اسپیرال گالوانیزه دعوت به عمل می‌آید.

آدرس: تهران ,شهریار ,ابتدای بلوار شوار

مهندس شعبانی 

09100900610