عايق الاستومري؛عايق مشكي و قيمت آنلاين بهمراه كاربرد از ضخامت 6 تا 50 ميليمتر

برای اکثر مهندسان مكانيك و پيمانكاران تهويه و پيمانكاران عايق كاري ، عایق الاستومری به نام لاستیک نیتریل یا معمولاً به عنوان عایق فوم يا عايق مشكي شناخته می شود، به دلیل مقاومت بالای اين نوع عايق عا در برابر رطوبت، انتخاب اول و ارجحي نسبت به ديگر عايق هاي مورد استفاده در صنعت دارد.كه این به دليل ساختار سلولی آن، و داشتن میلیون ها حفره هاي هوا کوچک است که در برابر عبور و انتقال مایعات مقاومت می کند. كه این ویژگی نه تنها به کنترل رطوبت کمک می کند، بلکه عملکرد حرارتی پایدار و طولانی مدت را تضمین می کند.

عایق الاستومری NBR نیز از نظر افزايش کیفیت هوای داخل یک مزیت دارد. این به این دلیل است که عایق هاي الاستومری يا همان عايق هاي مشكي، برخلاف ديگر عايق هاي ساختماني و صنعتي دارای ترکیبات آلی فرار بسیار کم هستند و حاوی فرمالدئید یا الیاف نیستند.

عایق هاي مشكي يا الاستومری که به صورت ورقه اي ، رول، لوله و اسپری عرضه می شود دو نوع دارد: سلول باز و سلول بسته که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند. فوم سلول باز نرم و اسفنجی است، در برابر هوا نفوذ ناپذیر است، اما در برابر رطوبت قابل نفوذ با R-value در هر اینچ از 3.6 تا 4.3 است. در همین حال، فوم سلول بسته هنگام استفاده سفت می شوند و دارای محدوده R-value از 6 تا 7 است.

انتخاب بین عایق پشم شيشه و يا فایبرگلاس و عایق الاستومری در واقع به ترجیحات مهندسان مكانيك بر اساس تجزیه و تحلیل الزامات خانه یا ساختمان و همچنین با توجه به مشخصات مالک بستگی دارد.

این عايق ها با تکنولوژی جدید میکروسل ساخته شده اند که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و مقاومت خوبی در برابر واکنش شیمیایی دارند. علاوه بر داشتن یک محافظ ضد میکروبی، همچنین به هیچ پوشش مانع بخار نیاز ندارند.زیرا مقاومت بسیار بالایی در برابر انتشار بخار آب دارند (7000µ≥). آلوکرافت پتانسیل تخریب لایه ازن صفر (ODP) و پتانسیل گرمایش جهانی (GWP) کمتر از 5 دارند.

هر 10 ميليمتر عايق هاي الاستومري تقريبا معادل 75 ميليمتر پشم شيشه مي باشند. عايق هاي الاستومري در تمامي ضخامت هاي با توجه به نوع كاربرد توليد و عرضه مي شوند . از ضخامت 3تا 50 ميليمتر موجود هست.

عايق الاستومري مي تواند بر حسب نياز مشتري به صورت پشت چسب دار ساده , مسلح و فويل آلومينيوم دار توليد گردد.

براي چسباندان عايق هاي الاستومري؛عايق مشكي از چسب هاي مخصوص استفاده مي گردد كه در صورت استفاده عايق در خود حل نكند.

از عايق هاي الاستومري؛عايق مشكي در عايق كردن كانال هاي هوا بشدت استفاده مي گرد و جايگزين بسيار مناسب عايق سنتي به صورت پشم شيشه و مل وماستيك مي باشد. در داراي طول عمر بالايي مي باشد.

عايق هاي الاستومري؛عايق مشكي غير قابل اشتعال هستند و از پيشروي حريق جلوگيري مي كنند.كه اين امر به خودي خود مي تواند امر بسيار مهمي در مسله آتش سوزي ساختمان تلقي گردد.

مجموعه سپهر تهويه عرضه كننده تمامي برندهاي درجه 1 ترك و ايراني شاما پافلكس paflex , وان فلكس oneflex  و كلينت ونتا مي باشد. 

عايق الاستومري؛عايق مشكي چي هست؟

عايق الاستومري؛عايق مشكي یک عایق فوم سلول بسته است که مقاومت در برابر رطوبت و عملکرد حرارتی پایدار و طولانی مدت را ارائه می دهد. فوم الاستومری سلول بسته دارای نفوذپذیری بسيار قوی  در برابر بخار آب و رطوبت است که نیاز به یک لايه پوشش محافظ اضافي ضدآب جهت جلوگیری از انتقال نفوذ رطوبت به داخل عايق را از بین می برد.