بزرگترین نكته و مزيت برجسته در استفاده از كانال اسپيرال اكسپوز در مقابل كانال هاي انتقال هوا كه توسط سقف كاذب پنهان شده اند، زیبایی آن ها است.و كاملا مسلم هست كه شما انتظار داريد كانال هاي اسپيرال به راحتي نصب شوند,بدون لرزش و توليد صدا باشند و به خوبي هواي سرد يا گرم توليد شده را به تمام نقاط مورد نظر انتقال دهند.

1. آیا قصد دارید سطح گالوانیزه كانال هاي اسپيرال را به صورت سنتي حفظ کنید یا آن را رنگ آمیزی كنيد؟

اگر قصد دارید كانال اسپيرال پروژه خود را رنگ کنید، باید به جای استفاده از رنگ روغني از رنگ پودري الكترواستاتيك استفاده نماييد كه اين امر منجر مي شود پوشش رنگ مقاوم تري در برابر هواي محيط داشته باشيد.

2. براي اتصال كانال هاي اسپيرال به يكديگر از چه روشي استفاده خواهيد كرد؟
بسته به قطر لوله ای که برای پروژه خود استفاده می کنید، انواع اتصال شما می تواند متفاوت باشد. در سپهرتهويه از اتصال فلنجی برای لوله و اتصالات با قطر بیش از 20 اینچ استفاده می کنیم. برای كانال هاي اسپيرال زير قطر 50سانتي متر و يا همان  20 اینچ یا کمتر از اتصال رابط (کوپلينگ و يا بوشن ) استفاده می کنیم.

3. از چه نوع خروجي هايي جهت دريچه استفاده خواهید کرد؟
محبوب ترین گزینه ها یک دريچه چهارگوش با لبه هاي منحنی است که مستقیماً روی شعاع لوله اسپيرال پس از برش توسط ابزار سنگ فرز نصب می شود. و يا اينكه توسط يك سه راه يا نافي مي توان از دريچه هاي گرد به صورت جت نازل,كروي و يا مدل بشقابي نسبت به نياز پروژه استفاده نمود.

4. چگونه كانال هاي اسپيرال خود را به سقف متصل خواهید کرد؟
باز هم، گزینه های زیادی برای متصل كردن كانال هاي اسپيرال به سقف وجود دارد، اما همه گزینه ها از نظر زيبايي دلپذیر نیستند. اولین انتخاب ما استفاده از حلقه ساپورت كانال اسپيرال به همراه روكش لاستيكي برای آویزان کردن كانال هاي اسپيرال پروژه شما خواهد بود. این محصول خاص نه تنها از ساعت نيروي کار شما صرفه جویی می کند، و در نهايت يك زيبايي خاصي بعد از نصب بدست مي آيد.

5-با چه نوع معماري و طراحي نياز داريد كانال هاي اسپيرال زير سقف اجرا گردد؟

كانال هاي اسپيرال قابليت طراحي و اجرا در تمامي زوايا و جهت هاي موردنياز جهت انتقال هوا و هوادهي در موقعيت هاي خاص را دارند.